Here are the Iowa high school wrestling results (Top 6) from the Nashua-Plainfield Varsity Tournament hosted by Nashua-Plainfield Varsity High School on December 13, 2014.

NASHUA-PLAINFIELD VARSITY TOURNAMENT
Nashua-Plainfield High School
Nashua, IA
Iowa High School Wrestling Tournament Results (Top 6)
December 13, 2014

Team Scores:
1. MFL, MarMac - 214.5
2. Nashua-Plainfield - 176.0
3. Lake Mills - 172.0
4. Clarksville - 130.0
5. Gladbrook-Reinbeck/North Tama - 120.0
6. Garner-Hayfield/Ventura - 119.5
7. Columbus Catholic - 119.0
8. Riceville - 97.5
9. Northwood-Kensett - 71.0
10. Hudson - 66.0
11. Rockford - 52.0
12. West Fork - 12.0

106 Results:

1st Place - Chance Throndson of Riceville

2nd Place - Austin Case of Garner-Hayfield/Ventura

3rd Place - Will Portis of Rockford

4th Place - Brock Dietz of Nashua-Plainfield

5th Place - Jalin Davis of Northwood-Kensett

6th Place - Noah Skornia of Gladbrook-Reinbeck/North Tama

 

113 Results:

1st Place - Adrian Kaski of Riceville

2nd Place - Kordell Ducharme of MFL, MarMac

3rd Place - Colin Schmitz of Columbus Catholic

4th Place - Koltyn Beckham of Clarksville

5th Place - Tristin Gilles of Hudson

6th Place - Justin Andersen of West Fork

 

120 Results:

1st Place - Tristen Brase of Nashua-Plainfield

2nd Place - Brady Olson of MFL, MarMac

3rd Place - Andrew Dornbier of Garner-Hayfield/Ventura

4th Place - Cael Wyatt of Gladbrook-Reinbeck/North Tama

5th Place - Tori Goodale of Hudson

 

126 Results:

1st Place - Eric Schaffer of Columbus Catholic

2nd Place - Chase Stubbs of MFL, MarMac

3rd Place - Ethan Erhardt of Gladbrook-Reinbeck/North Tama

4th Place - Dakota Garretson of Clarksville

5th Place - Jacob Eick of Nashua-Plainfield

6th Place - Andrew Morische of Riceville

 

132 Results:

1st Place - Matt Chamberlain of Gladbrook-Reinbeck/North Tama

2nd Place - Tyler Watson of Columbus Catholic

3rd Place - Jacob Back of Riceville

4th Place - Keano Batton of Northwood-Kensett

5th Place - Riley Deoppke of MFL, MarMac

6th Place - Riley Cramer of Clarksville

 

138 Results:

1st Place - Bryce Decker of MFL, MarMac

2nd Place - Michael Olsen of Lake Mills

3rd Place - Mitchell Schaffer of Columbus Catholic

4th Place - Colyn Schoneman of Garner-Hayfield/Ventura

5th Place - Matthew Stille of Nashua-Plainfield

6th Place - Spencer Gray of Clarksville

 

145 Results:

1st Place - Coleby Bratrud of Northwood-Kensett

2nd Place - Bryce Burke of MFL, MarMac

3rd Place - Max Bergo of Lake Mills

4th Place - Matthew Schilling of Nashua-Plainfield

5th Place - Austin Duryee of Rockford

6th Place - Stirling Kroeze of Clarksville

 

152 Results:

1st Place - Taylan Entriken of Hudson

2nd Place - Brady Schmidt of Lake Mills

3rd Place - Zach Sommerfelt of Clarksville

4th Place - Gunnar Roach of Nashua-Plainfield

5th Place - Hunter Fletcher of MFL, MarMac

6th Place - Jarel Arbegast of West Fork

 

160 Results:

1st Place - Conner Shaw of Garner-Hayfield/Ventura

2nd Place - Noah Huber of Hudson

3rd Place - Brian Quinby of Lake Mills

4th Place - Corbin Gardner of MFL, MarMac

5th Place - Wyatt Paulus of Rockford

6th Place - Seth Fox of Riceville

 

170 Results:

1st Place - Cade Baker of Garner-Hayfield/Ventura

2nd Place - Dylan Ciavarelli of Clarksville

3rd Place - Hunter Morehouse of Columbus Catholic

4th Place - Grant Boehmer of Lake Mills

5th Place - Parker Bown of Gladbrook-Reinbeck/North Tama

6th Place - Mason Hyde of Nashua-Plainfield

 

182 Results:

1st Place - Jason Fisher of Nashua-Plainfield

2nd Place - Chase Strub of MFL, MarMac

3rd Place - Skyler Gilbert of Clarksville

4th Place - Jacob Haag of Columbus Catholic

5th Place - Clint Eastman of Riceville

6th Place - Slade Sifuentes of Lake Mills

 

195 Results:

1st Place - Andrew Olsen of Lake Mills

2nd Place - Tyler Larson of Nashua-Plainfield

3rd Place - Tony Weber of Gladbrook-Reinbeck/North Tama

4th Place - Connor Smith of Garner-Hayfield/Ventura

5th Place - Andrew Zeeh of MFL, MarMac

6th Place - Heath Farr of Rockford

 

220 Results:

1st Place - Bryce Bilharz of Nashua-Plainfield

2nd Place - Cole Bergo of Lake Mills

3rd Place - Tanner Calderwood of Gladbrook-Reinbeck/North Tama

4th Place - Nick Larson of MFL, MarMac

5th Place - Trace Engel of Clarksville

6th Place - Joey Gansen of Riceville

 

285 Results:

1st Place - Gatlin Keehner of MFL, MarMac

2nd Place - Skler Popham of Clarksville

3rd Place - Hunter Julson of Northwood-Kensett

4th Place - Cory Mathahs of Lake Mills

5th Place - Jacob Walters of Gladbrook-Reinbeck/North Tama

6th Place - Brendyn Nash of Rockford