Here are the results the Class 4A Iowa Girls High School Athletic Union (IGHSAU) Volleyball Regional Quaterfinals games played across the state Monday night (October 27, 2014).

CLASS 4A - Region 1

Monday, October 27, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B1

7:00 PM

Carroll

Carroll

3

1

Denison-Schleswig

B2

7:00 PM

Spencer

Spencer

3

0

Storm Lake

Thursday, October 30, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B3

7:00 PM

Sioux City Bishop Heelan

Bishop Heelan

Carroll

B4

7:00 PM

LeMars

LeMars

Spencer

Tuesday, November 04, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B5

7:00 PM

Sioux City North

Bracket Winner B3

Bracket Winner B4

------ ------ ------ ------

Class 4A - Region 2

Monday, October 27, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B1

7:00 PM

Perry

Perry

3

1

Ballard

B2

7:00 PM

Carlisle

Carlisle

3

0

Des Moines Hoover

Thursday, October 30, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B3

7:00 PM

Grimes

Dallas Center-Grimes

Perry

B4

7:00 PM

Harlan

Harlan

Carlisle

Tuesday, November 04, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B5

7:00 PM

Perry

Bracket Winner B3

Bracket Winner B4

------ ------ ------ ------

Class 4A - Region 3

Monday, October 27, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B1

7:00 PM

Winterset

Winterset

0

3

Norwalk

B2

7:00 PM

Creston

Creston

3

1

Glenwood

Thursday, October 30, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B3

7:00 PM

Adel

ADM

Norwalk

B4

7:00 PM

Lewis Central

Lewis Central

Creston

Tuesday, November 04, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B5

7:00 PM

Atlantic

Bracket Winner B3

Bracket Winner B4

------ ------ ------ ------

Class 4A - Region 4

Monday, October 27, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B1

7:00 PM

Pella

Pella

3

0

Knoxville

B2

7:00 PM

Oskaloosa

Oskaloosa

3

0

Newton

Thursday, October 30, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B3

7:00 PM

Indianola

Indianola

Pella

B4

7:00 PM

Grinnell

Grinnell

Oskaloosa

Tuesday, November 04, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B5

7:00 PM

Pella

Bracket Winner B3

Bracket Winner B4

------ ------ ------ ------

Class 4A - Region 5

Monday, October 27, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B1

7:00 PM

Humboldt

Humboldt

3

0

Webster City

B2

7:00 PM

Waverly

Waverly-Shell Rock

3

0

Fort Dodge

Thursday, October 30, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B3

7:00 PM

Boone

Boone

Humboldt

P3

7:00 PM

Boone

Boone

Unknown

B4

7:00 PM

Charles City

Charles City

Waverly-Shell Rock

Tuesday, November 04, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B5

7:00 PM

Webster City

Bracket Winner B3

Bracket Winner B4

------ ------ ------ ------

Class 4A - Region 6

Monday, October 27, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B1

7:00 PM

Eldridge

North Scott

3

1

Maquoketa

B2

7:00 PM

Decorah

Decorah

2

3

Western Dubuque

Thursday, October 30, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B3

7:00 PM

Dubuque Wahlert

Dubuque Wahlert

North Scott

B4

7:00 PM

Manchester

West Delaware

Western Dubuque

Tuesday, November 04, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B5

7:00 PM

Cascade

Bracket Winner B3

Bracket Winner B4

------ ------ ------ ------

Class 4A - Region 7

Monday, October 27, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B1

7:00 PM

Washington

Washington

0

3

Davenport North

B2

7:00 PM

Vinton

Vinton-Shellsburg

1

3

Davenport Assumption

Thursday, October 30, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

P3

7:00 PM

DeWitt

Central DeWitt

Unknown

B3

7:00 PM

DeWitt

Central DeWitt

Davenport North

B4

7:00 PM

Marion

Marion

Davenport Assumption

Tuesday, November 04, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B5

7:00 PM

Maquoketa

Bracket Winner B3

Bracket Winner B4

------ ------ ------ ------

Class 4A - Region 8

Monday, October 27, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B1

7:00 PM

Fairfield

Fairfield

3

2

Mount Pleasant

B2

7:00 PM

Fort Madison

Fort Madison

3

0

Keokuk

Thursday, October 30, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

P3

7:00 PM

Cedar Rapids Xavier

Cedar Rapids Xavier

Unknown

B3

7:00 PM

Cedar Rapids Xavier

Cedar Rapids Xavier

Fairfield

B4

7:00 PM

Tiffin

Clear Creek-Amana

Fort Madison

Tuesday, November 04, 2014

Game

Time

Location

Team

Score

Team

B5

7:00 PM

Marengo

Bracket Winner B3

Bracket Winner B4